انواع قفل گاوصندوق

انواع قفل گاوصندوق

در این مقاله ما به معرفی انواع قفل گاوصندوق اشاراتی خواهیم داشت تا بیشتر با سیستم های امنیت گاوصندوق آشنا شویم.

انواع قفل گاوصندوق

در این قسمت شش مدل از قفل ها را به همراه توضیحات ارائه خواهیم داد.

مدل اول قفل کلیدی گاوصندوق است که ساده و معمولی می باشد که تنها قسمتی که از امنیت برخوردار است نوع کلید آنها می باشد.

قفل کلیدی گاوصندوق

مدل دوم قفل ترکیبی ، مکانیکی گاوصندوق  است که هم در نوع و هم در روش استفاده متفاوت و پیچیده تر بوده و از امنیت بالاتری برخوردار است.

قفل ترکیبی مکانیکی

مدل سوم قفل ترکیبی الکترونیکی است که هم به صورت دستی و هم دیجیتالی آن وجود دارد و از مدل های قبلی که معرفی شد از امنیت بیشتری برخوردار است.

قفل ترکیبی الکترونیکی گاوصندوق

مدل چهارم قفل های بیومتریک هستند که متشکل از دو مدل مکانیکی و دیجیتالی می باشند. در این دو مدل کلا کلید حذف گردیده و حتی در مواقع فراموشی رمز هم نیاز به کلید نیست، به این دلیل که نوع قفل گذاری آنها از طریق اسکن چشم یا اثر انگشت صاحب گاوصندوق انجام می پذیرد و از امنیت فوق العاده بالایی برخوردار است. در قفل بیومتریک گاوصندوق ، دو پروسه رمزگذاری وجود دارد ، هم رمز دستی (عددی) و هم رمز دیجیتالی توسط اسکن اثر انگشت و یا چشم و یا ترکیب هر دو سیستم قابل انجام است.

قفل بیومتریک

مدل پنجم قفل زمان نام دارد که معمولا در بانکها کاربرد دارد و به شکل زمان سنج عمل می کند.

قفل زمان گاوصندوق

آخرین مدل قفل ، قفل ترکیبی با تاخیر زمان است که از ترکیب قفل بیومتریک و قفل زمان ساخته شده است. این قفل ها یک تایمر تاخیری هم دارند که بسیار مفید هستند ، مخصوصا در مواقع دستبرد زدن به گونه ای عمل می کند که زمان باز کردن قفل ها را عقب می اندازد و همین باعث بالا رفتن امنیت این قفل ها گردیده است.

قفل گاوصندوق مدل ترکیبی با تاخیر زمان

خرید قفل گاوصندوق

پس از معرفی قفل ها و نوع کاربرد آنها ، حالا بیشتر با آنها آشنا گشته اید و می دانید ، از چه گاوصندوق هایی با چه قفل هایی و برای مکان مورد نظرتان استفاده کنید. اگر اطلاعات کافی در اختیارتان نباشد ممکن است گاوصندوق هایی را خریداری کنید که مناسب محل مورد نظر نیست و امنیت اجناس ارزشمند شما را تامین نمی کند و هزینه ای که برای این کار کردید به هدر رود.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.