نکاتی هنگام خرید گاوصندوق

نکاتی هنگام خرید گاوصندوق

اکثر مردم برای نگهداری از اسناد و وسایل مهمشان از گاوصندوق های نسوز استفاده می کنند، امروزه گاوصندوق های متنوع ای در بازار موجود است. قبل از اینکه اقدام به خرید گاوصندوق نمایید، چند مورد مهم درباره گاوصندوق ها هست که باید آنها را بدانید.

چه سایزی از گاوصندوق بهتر است؟

همیشه بزرگتر بهتره. به این توجه نکنید که امرزو چه چیزی می خواهید در گاوصندوقتان بزارید، به این فکر کنید که آینده چه حجمی از وسایل خواهید داشت. مطمئنا درصورتی که حجم و تعداد وسایل شما زیاد  شود خرید گاوصندوقی جدید پیشنهاد  نمی شود پس بهتره که از همون اول یک گاوصندوق بزرگ تهیه کنید تا کوچک. شما می توانید با ورود به بخش پرفروش ترین گاوصندوق ها بهترین انتخاب خود را داشته باشید.

گاوصندوقتاثیر آتش سوزی بر روی گاوصندوق

فکر کنید ماشین شما تو یک روز داغ تابستانی دقیقا زیر آفتاب برای مدت ها ما، چنده است. اتفاقی می افتد؟ مطمئنا همه چیز درحد سوختن داغ می شود و اگر کمی حرارت بیشتر ببیند مسلما به سوختن شدن هم میرسد، حالا همین اتفاق هم در گاوصندوق هایی که در آتش هستند ممکن است بی افتد، اگر شما یک صندوق نسوز نداشته باشید احتمال سوختن تمام مدارک شما وجود دارد. برای همین اکثرا افرادی که قصد خرید گاوصندوق دارند صندوق نسوز را انتخاب می کنند، صندوق های نسوز طوری ساخته شده اند که دمای داخل گاوصندوق را در حالت تعدیل نگهدارند و اجازه بیشتر شدن دما از یک حدی را نمی دهند لذا در این حالت مدارک شما کاملا امن خواهند ماند.

چه درجه بندی ای از صندوق نسوز را بخریم؟

صندوق نسوزی که بتواند تا حداقل یک ساعت در آتش سوزی دوام بیاورد را باید انتخاب کنید. برای خرید آسان گاوصندوق نسوز، در صفحه خرید گاوصندوق از سمت راست با انتخاب برند مورد نظرتان صندوق های نسوز آن را ملاحظه کنید تا بهترین صندوق نسوز را انتخاب کنید.

گاوصندوقحواستان به دستگاه های چندرسانه ای باشد!

عموما گاوصندوق های نسوز برای محافظت از دستگاه های چند رسانه ای مثل هارد دیسک، انواع سی دی، USB و تصاویر طراحی نشده اند و قادر به محافظت این نوع فایل ها در درجه حرارت بالا نیستند زیرا که این نوع فایل ها عموما در درجه ای پایینتر از حد تعادل گاوصندوق ها آسیب میبینند لذا بهتر است با راه حل های خاصی از این نوع وسایل داخل گاوصندق نگهداری کنید.

چه نوع قفلی برای گاوصندوق مناسب است؟

گاوصندوق های دو قفله معمولا بهترین هستند، زیرا که این نوع گاوصندق ها هر دو نوع قفل الکترونیکی و مکانیکی را دارا می باشندکه طبیعتا امنیت گاوصندوقتان را دو چندان خواهد کرد. و همچنین اگر قفل الکترونیکی شارژ یا برق نداشته باشد قفل مکانیکی از اموال شما محافظت خواهد کرد. اگر به دنبال انتخابی امن هستید بخش گاوصندوق های دو قفل را مشاهده کنید.

تعمیر و سرویس کردن قفل گاوصندوق الزامیست!

اگر شما یک گاوصندوق با قفل مکانیکی دارید و یا قصد خرید آن را دارید، پیشنهاد می شود که هر ۵ سال یکبار گاوصندوقتان را به یک سرویس کار حرفه ای بسپارید تا قفل آن را برایتان سرویس کند.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.