انواع گاوصندوق آسانسوری

 

گاوصندوق آسانسوری مدل جدید گاوصندوق هاست که هم ایمن هستند و هم ویترینی. این نوع از گاوصندوق ها با توجه به ماهیتی که دارند می توانند هم به عنوان ویترین در فروشگاه ها مورد استفاده قرار بگیرد و هم برای نگهداری کالاهای مهم و با ارزش استفاده می شود. این گاوصندوق بسیار مناسب برای نگهداری طلا و جواهر است به همین دلیل اکثرا در فروشگاه های طلا و جواهر از این گاوصندوق استفاده می شود.

گاوصندوق آسانسوری شرکت سلطان صندوق از استحکام بالایی برخوردار است که وزن آن حداقل 1 و حداکثر 6 تن وزن دارد.
با توجه به ویترین طلا فروش ها این گاوصندوق را در ابعاد متفاوت می سازند.

همانطور که عرض کردیم در مدل گاوصندوق آسانسوری از باتری UPS برای حرکت آن استفاده می شود و به انگلیسی نیز با نامUninterruptible power supply شناخته می شود. این باتری به طور معمول در کنار وسیله برقی مورد نظر نصب می شود و در بعضی از موارد نیز درون یک جعبه جای می گیرد.

یو پی اس ها این قابلیت را دارند که در صورت تغییر یا قطع ولتاژ ورودی روند کار دستگاه اصلی را حفظ و نیروی برق آن را پشتیبانی کنند.

 

به طور کلی وظایف یک باتری UPS در موارد زیر خلاصه میشود:

  • حفظ جریان برق بدون وقفه
  • حفظ سطح ثابت و مشخصی از ولتاژ و فرکانس
  • پیشگیری از ایجاد اختلال و نوسان برق

به طور کلی هدف اصلی این باتری ها این است که دستگاه مد نظر بدون هیچ وقفه ای به فعالیت خود ادامه دهد و در صورت بروز مشکلاتی از قبیل قطعی یا اختلالات برق دستگاه ما همچنان کار کند.

همچنین اکثر این سیستم ها به تابلو برق PLC مجهز هستند و در 99 درصد مدل ها مدیریت گاوصندوق آسانسوری توسط یک پنل لمسی انجام می شود که در تنظیمات آن قابلیت های زیاد دیگری نیز وجود دارد.

گاوصندوق آسانسوری طلافروشی | ویترین برقی یا آسانسوری

گاوصندوق آسانسوری

این مدل از آسانسور به گونه ای ساخته شده است که عاری از هیچگونه صدا و لرزش باشد چرا که به علت وزن بالا و استفاده چندباره در روز این امر بسیار حساس است که مخصوصا هنگام باز و بسته شدن درب به نرمی و راحتی کار کند.

 

ساختار این آسانسور ها از دو لایه بسیار ضخیم داخلی و خارجی به وجود آمده است این دو لایه نیز با یک پروفیل بسیار قوی از بخش داخلی به گونه ای مهار شده اند که احتمال جدا کردن این دو لایه مخصوصا لایه خارجی با هیچ روشی ممکن نباشد.

برای مثال هر اتفاقی از قبیل برش کاری یا انفجار نمی تواند به آن آسیبی وارد کند. همچنین بتنی که در بدنه این گاوصندوق کار می شود از نوع فوق مقاوم است که با قوی ترین افزودنی هایی موجود مقاوم شده است؛ همینطور به طور معمول از یک یا دو شبکه میلگرد برای بالاتر بردن ایمنی این مدل استفاده می شود و تا به امروز هم ضعفی در این آسانسور ها دیده نشده است.

ویژگی های دیگر گاوصندوق آسانسوری

گاوصندق آسانسوری

از دیگر نکات مثبت گاوصندوق آسانسوری سیستم قفل آن می باشد چرا که تقریبا در تمام مدل های آسانسوری از بروز ترین دستگاه های دیجیتالی رمزی استفاده می شود و همچنین روی کلید هایی که برای آن زده می شود به شکل فوق العاده قوی ای کار می شود تا احتمال شکستن کلید در قفل صفر باشد.

شیوه قرار گرفتن درب در بدنه نیز به گونه ای طراحی شده است که زبانه هایی که به شکل قفل شونده عمل می کنند به نحوی داخل بدنه قرار بگیرند که حتی با فشار بالا نیز امکان خم شدن یا باز شدن آنها صفر باشد.

 

مکانیزم های گاوصندوق آسانسوری

گاوصندوق آسانسوری

از مهم ترین بخش های دیگر گاوصندوق آسانسوری مربوط به مکانیزم حرکتی آن می باشد. مکانیزم های حرکتی باید امنیت بالایی داشته باشند و در عین حال تا حد ممکن بدون هرگونه مشکلی یا صدای اضافه فعالیت کنند. از همین روی تولیدکنندگان این محصول از چهار نوع مکانیزم مختلف برای این منظور استفاده میکنند که عبارت هستند از:

  • مکانیزم بال اسکرو
  • مکانیزم هیدرولیک
  • مکانیزم سیم بکسل
  • مکانیزم جک پیچ

تمام مدل هایی که نام بردیم طبق استاندارد هایی که وجود دارد تولید می شوند و این استاندارد ها باید بگونه ای باشد که هنگام حرکت هیچ صدا و لرزشی در آنها به وجود نیاید. از این گذشته هنگام نصب این مکانیزم های حرکتی باید از یک متخصص ماهر کمک گرفت تا مسائل ایمنی را در بهترین حالت ممکن رعایت کند تا یک درصد هم خطر سقوط وجود نداشته باشد.

هر گاوصندوقی ویژگی های مخصوص خود را دارد که باتوجه به نیاز مشتری می تواند متفاوت باشد.
در گاوصندوق ها استفاده از باتری های ups به کسانی که میخواهند گاوصندوق بخرند توضیه می شود.
برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران سلطان صندوق تماس بگیرید.

دلایل استفاده از باتری ups در گاوصندوق ها

به این دلیل می گویند از این نوع باتری ها استفاده کنند چون در مواقع قطع جریان برق در گاوصندوق های معمولی به طور کامل در سیستم آن اختلال به وجود می آید.

گاوصندوق هایی که از این نوع باتری ها استفاده می کنند باعث می شود که درمواقع قطع برق از برق ذخیره شده در خود استفاده کنند.

گاوصندوق های آسانسوری با مکانیزم های متفاوتی درست می شود که مزایا و معایب خود را دارد.

در ویترین های طلا و جواهر سنتی سه تا چهار دفعه طلاها را جمع می کنند و دوباره پخش می کنند.
این کار باعث می شود که هم زمان زیادی از آنها گرفته شود و هم اینکه به مرور زمان طلا ها لکه دار شده و آسیب ببینند.

مزایای گاوصندوق آسانسوری

امنیت طلافروشی زیاد می شود

رضایت صاحب مغازه و فروشگاه از گاوصندوق

زمانی که مفید کار می کنند افزایش پیدا می کند و دیگر لازم نیست 4 بار در روز آن را را بچیند.

جواهرات کمتر آسیب میبیند

از فضای داخلی فروشگاه بهتر و بیشتر می توان استفاده کرد.

با این گاوصندوق حتی می توان برای زمان کوتاهی فروشگاه را بست.

برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

این گاوصندوق اسامی و عناوین مختلفی دارد از جمله گاوصندوق آسانسوری، ویترین آسانسوری و صندوق آسانسوری.
گاوصندوق آسانسوری خیلی مناسب برای فروشگاه های طلا و جواهر است.
البته به دلیل مزایایی که دارد می گوییم مناسب برای این نوع کسب و کارها است.