همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز را بدانید

همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز را بدانید

گاوصندوق نسوز چیست

گاوصندوق نسوز

 

نگهداری اسناد اساسی و ارزشمند یک امر ضروری است ، اما پیش بینی ، برنامه ریزی و سرمایه گذاری در موارد اضطراری مانند آتش سوزی یا سیل اقدامی هوشمندانه برای محافظت از موارد مهم است. یکی از بهترین راه ها برای محافظت از اسناد یا وسایل ضروری در شرایط بحرانی مانند آتش سوزی ، نگهداری وسایل مهم در گاوصندوق نسوز  است. ما در این مقاله می خواهیم همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز را بگوییم

هدف گروه سلطان صندوق از ارائه این موضوع ، آشنایی شما با ساختار و عملکرد گاوصندوق نسوز برای انتخاب آگاهانه محصول است.

ابتدا به طبقه بندی گاوصندوق نسوز می پردازیم. فاکتورهای مختلفی برای طبقه بندی گاوصندوق های نسوز از نظر کیفیت و ایمنی وجود دارد مانند: مشخصات فنی ، استانداردهای آزمایش و … برای توضیح مشخصات فنی ، باید به ساختار گاوصندوق نسوز توجه کنید.

در ادامه به بقیه مقاله همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز می پردازیم

 

ساختار گاوصندوق نسوز:

گاوصندوق

دانستن همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز از مسائل با اهمیت است. زیرا می توان با شناخت بیشتر گاوصندوق مورد نظر را انتخاب کرد. فولاد نوعی ماده غیر قابل احتراق و مقاوم در برابر آتش است و معمولاً بدنه گاوصندوق های نسوز از فولاد دو جداره است و سوراخ های آن از یک کامپوزیت مخصوص ضد آتش ساخته شده است.

اگرچه این کامپوزیت می تواند در مارک های مختلف گاوصندوق های ضد حریق متفاوت باشد ، حاوی یک هیدرات مانند آلوم یا گچ است که با گرم شدن بخار آب آزاد می کند. برخی از این بخارهای آب به داخل گاوصندوق منتقل می شوند تا دمای فضای داخل جعبه آتش را در برابر گرمای آتش تنظیم کنند و از سوختن مدارک داخل آن جلوگیری کند.

البته ماده ای به نام انسولیت برای استفاده در ساخت برخی گاوصندوق های نسوز استفاده می شود.

گاوصندوق نسوز مناسب

گاوصندوق نسوز

انتخاب و خرید گاوصندوق نسوز مناسب بسیار مهم است به همین باید همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز را بدانید و بسته به نوع تجهیزاتی که می خواهیم ذخیره و محافظت کنیم باید انجام شود. زیرا گاوصندوق های نسوز از نظر مقاومت در برابر حرارت انواع مختلفی دارند. بنابراین توجه به این نکته بسیار مهم است.

اول از همه ، مهمترین سوالی که باید در نظر بگیریم ماهیت فیزیکی اشیایی است که می خواهیم از آنها در برابر آتش محافظت کنیم چیست؟

 

معیارهای آزمون و طبقه بندی گاوصندوق های نسوز به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز

از دیگر موارد همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز این است که بدانید چطور دسته بندی می شوند. در ادامه با ما همراه باشید.

کاغذ (گذرنامه ، گواهی ، بیمه نامه ، اسناد حقوقی ، پول نقد ، بلیط و غیره)

رسانه دیجیتال (کارت حافظه / USB ، DVD ، CD ، دوربین دیجیتال ، دستگاه های پخش کننده MP3 ، هارد اکسترنال و غیره)

رسانه های مغناطیسی (رایانه های شخصی / فلاپ دیسک ها ، درایوهای سخت داخلی ، نوارهای صوتی و تصویری و غیره)

 

رسانه های الکترومغناطیسی همچنین باید از تداخل الکترومغناطیسی ناشی از آتش محافظت شود. در حقیقت ، این تداخل الکترومغناطیسی اطلاعات ذخیره شده در این نوع محیط ها را از بین می برد.

در صورت آتش سوزی ، محفظه احتراق در معرض شعله های آتش ، گرد و غبار و گازهای گرم و همچنین دمای بین 450 درجه سانتیگراد تا 842 درجه فارنهایت قرار دارد که در شرایط مختلف آتش سوزی ممکن است افزایش یابد. . از طرف دیگر ، افزایش سطح رطوبت داخل محفظه احتراق می تواند خطر آسیب پذیری بسترها و فیلم ها را افزایش دهد.

همانطور که قبلا ذکر شد ، انتخاب یک گاوصندوق نسوز با مشخصات غلط می تواند منجر به تخریب اسناد اساسی و اساسی شما توسط رطوبت داخلی گاوصندوق نسوز در هنگام آتش سوزی شود.

برای مشاهده انواع محصولات و گاوصندوق های نسوز و ضد حریق ، به صفحه سایت سلطان صندوق مراجعه کنید.

با تشکر که در مقاله همه چیز در مورد گاوصندوق نسوز با ما همراه بودید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.